Jak začít rybařit

Seriál o základech sportovního rybolovu. 

Pro děti a mládež do 18 let je nejlepší navštívit rybářský kroužek. Zde se pod vedením zkušeného vedoucího naučí vše potřebné k lovu ryb.
 
Seznam kroužků ÚS města Prahy zde: Rybářské kroužky
Seznam kroužků v rámci celého ČRS: Rybářské kroužky v celém ČRS 

1. Jak se stát členem ČRS

Abyste mohli začít s lovem ryb, je třeba stát se členem Českého rybářského svazu, a proto je třeba splnit zkoušky u jedné z mnoha místních organizací.

2. Opatření rybářského lístku

Druhým krokem k začátku se sportovním rybolovem je zakoupení prvního rybářského lístku a povolenky k lovu ryb udicí.

3. Rozdělení revírů

Zde se dozvíte vše potřebné k rozdělení revírů, abyste mohli u vody určit a zapsat do povolenky správné číslo revíru, kde se chystáte rybařit.

4. Povinná výbava

V tomto videu je předvedena povinná výbava, kterou musí mít každý rybář při lovu ryb u sebe. Povinnou výbavu rybář předkládá při kontrole rybářské stráži.

5. Ponechání ryb

V pátém díle seriálu si ukážeme, jak správně zacházet s ulovenou rybou a rozebereme podmínky, za kterých si můžeme ponechat rybu.

6. Povolené metody lovu

Popis všech povolených metod, jakými můžeme chytat na rybářských revírech, ukázány jsou rodíly mezi revíry mimopstruhovými a pstruhovými.

7. Rybářská stráž

Ukázka, jak probíhá kontrola rybářské stráže. Co všechno rybářská stráž může požadovat, a jaké máte v tomto ohledu povinnosti.

8. Zakázané místa a metody

V tomto videu se dozvíte, kde všude si nahodit nemůžete. Dále uvidíte zakázané metody lovu, mezi které patří například střílení nebo bodání ryb.

9. Přítomnost u prutů

V devátém dílu seriálu Začínáme rybařit se dozíte o povinnostech rybářů po příchodu k vodě, denní době lovu nebo rybolovu nonstop a osvětlení lovného místa.

10. Lov ryb z plavidel

Desátý díl rozebírá mimo lovu ryb z plavidel i hlubinou přívlač a zavážení a zanášení nástrah.